OFERTA - WITAMY NA STRONACH DPS KAŁKÓW

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
IM. SUE RYDER
W KAŁKOWIE - GODOWIE
Przejdź do treści

Menu główne:

OFERTA

OFERTA
Dom Pomocy Społecznej w Kałkowie - Godowie świadczy na rzecz swoich mieszkańców usługi: bytowe, opiekuńcze i wspomagające.

Bytowe: dwa budynki parterowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół domu ogrodzony i monitorowany, dużo zieleni, ogródkizagospodarowane przez mieszkańców. Posiadamy pokoje: jedno i dwuosobowe, każdy z łazienką. Dom zapewnia wszystkim mieszkańcom pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, czystości bielizny i odzieży.

Opiekuńcze: polegają na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych i pielęgnacji którą nadzorują pielęgniarki, opiekunki i pokojowe. Dotyczy to pomocy w toalecie porannej i wieczornej, kąpieli, ubieraniu, nadzorowaniu czynności samoobsługowych a także karmieniu.

Wspomagające: to udział mieszkańców w terapii zajęciowej zarówno grupowej jak i indywidualnej. Formy tych zajęć to: zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, stolarskie, ogrodnictwo, muzykoterapia, zajęcia teatralne (wg zainteresowań i możliwości podopiecznego). Mieszkańcy mają dostęp do Telewizji, prasy, książek, organozowane są imprezy integracyjne jak i wycieczki.

Rehabilitacja w naszym Domu udbywa się poprzez podnoszenie sprawności i aktywizację mieszkańców. Dysponujemy salą rehabilitacyjną wyposażoną w niezbędny sprzęt do ćwiczeń i zabiegów. Prowadzimy także rehabilitację łóżkową wpokoju mieszkańca.

Mieszkańcy mają możliwość zaspokajania potrzeb religijnych. Dom dysponuje rządzoną Kaplicą w której odbywa się codziennie Msza Święta oraz inne nabożeństwa.

Dom dysponuje:
60 miejscami dla osób w podeszłym wieku, 28 miejscami dla osób przewlekle somatycznie chorych.
Obecny koszt utrzymania w naszym domu to 3 055,00 zł miesięcznie na osobę.  W koszcie utrzymania partycypuje mieszkaniec w wysokości 70% swojego świadczenia, natomiast różnicę pokrywa ośrodek pomocy społecznej kierujący mieszkańca do nas.

kontakt :
telefon: (41)334 38 62 lub 63
e-mail :  dps.kalkow@poczta.fm 
Szukaj
Copyright 2016. All rights reserved.
Ceated by GIGA-NET
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego