OFERTA - DPS Kałków

Przejdź do treści
OFERTA
Miejsce dla każdego
Opieka i Relax
Dom Pomocy Społecznej w Kałkowie - Godowie świadczy na rzecz swoich mieszkańców usługi: bytowe, opiekuńcze i wspomagające.
Bytowe: dwa budynki parterowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół domu ogrodzony i monitorowany, dużo zieleni, ogródkizagospodarowane przez mieszkańców. Posiadamy pokoje: jedno i dwuosobowe, każdy z łazienką. Dom zapewnia wszystkim mieszkańcom pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, czystości bielizny i odzieży.
Opiekuńcze: polegają na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych i pielęgnacji którą nadzorują pielęgniarki, opiekunki i pokojowe. Dotyczy to pomocy w toalecie porannej i wieczornej, kąpieli, ubieraniu, nadzorowaniu czynności samoobsługowych a także karmieniu.
Wspomagające: to udział mieszkańców w terapii zajęciowej zarówno grupowej jak i indywidualnej. Formy tych zajęć to: zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, stolarskie, ogrodnictwo, muzykoterapia, zajęcia teatralne (wg zainteresowań i możliwości podopiecznego). Mieszkańcy mają dostęp do Telewizji, prasy, książek, organozowane są imprezy integracyjne jak i wycieczki.
Rehabilitacja w naszym Domu udbywa się poprzez podnoszenie sprawności i aktywizację mieszkańców. Dysponujemy salą rehabilitacyjną wyposażoną w niezbędny sprzęt do ćwiczeń i zabiegów. Prowadzimy także rehabilitację łóżkową wpokoju mieszkańca.
Mieszkańcy mają możliwość zaspokajania potrzeb religijnych. Dom dysponuje rządzoną Kaplicą w której odbywa się codziennie Msza Święta oraz inne nabożeństwa.
Dom dysponuje:
60 miejscami dla osób w podeszłym wieku i 28 miejscami dla osób przewlekle somatycznie chorych.
Obecny koszt utrzymania w naszym domu to 4 450,00 zł miesięcznie na osobę.  W koszcie utrzymania partycypuje mieszkaniec w wysokości 70% swojego świadczenia, natomiast różnicę pokrywa ośrodek pomocy społecznej kierujący mieszkańca do nas lub najblizsza rodzina.

kontakt : telefon: 41 334 38 62 lub 63
e-mail :  dps.kalkow@poczta.fm

Dom Pomocy Społecznej w Kałkowie - Godowie
Wróć do spisu treści